Tweak Android na mobilu 2

0

Tweak zařízení s Androidem – část 2

 

CPU Scaling Governors  aneb škálování  frekvence procesoru mobilního telefonu

Regulátory škálování frekvence procesoru mobilního telefonu mají na starosti dynamické stupňování frekvence CPU mobilního telefonu  v závislosti na vytížení nebo požadavcích systému.

Nejznámější předvolby jsou :

 

Ondemand – k dispozici pro většinu jader a taky často nastaven jako výchozí. Regulátor mění rychle směrem nahoru frekvenci CPU až do doby co uspokojí poptávku systému a poté se vrací zase dolů při nečinnosti systému. Toto je univerzální dlouhodobě osvědčené nastavení.

 

Interactive – je obsažen v novějších jádrech. Podobný jako Ondemand, ale klade větší důraz na rychlost změn  při  nastavování  hodnot CPU – má citlivější latenci.

 

Conservative – podobný jako Ondemand, nastaví CPU v závislosti na jeho momentálním využití , ale konzervativněji škáluje tak, aby nastavení CPU odpovídalo momentální poptávce systému a to v předem nastavených krocích, tímto může šetřit baterii, zřejmě ale na úkor výkonu, protože má poté pomalejší náběh

 

Performance – staticky nastaví největší hodnotu CPU mezi hranicemi scaling_min_freq a scaling_max_freq , systém poté běží stále na nastaveném maximu, čímž šetří prostředky, které by vynaložil při snímání zatížení CPU a změnách frekvence

 

Powersave – staticky nastaví nejmenší hodnotu CPU mezi hranicemi scaling_min_freq a scaling_max_freq , systém poté běží stále na nastaveném minimu po celou dobu. Obdoba Performance regulátora.

 

Smartass – je založen na konceptu interaktivního regulátora, přivádí frekvenci CPU na minimum, když je mobil ve spánku ( vypnutá obrazovka ) – má svůj jakoby spánkový profil pro úsporu energie. Pokud ho vývojář ROM zahrne do svého kernelu a řádně vyladí může být přínosem, v opačném případě je jeho přínos diskutabilní.

 

SmartassV2 – vylepšená verze smartass ( podle překladu bystrá prdelka 🙂  ) ,je lépe vyladěn

 

Další méně používané regulátory jsou LagFree, UserSpace, Smoothass, InteractiveX.

Výborný článek k této problematice je na https://github.com/CyanogenMod/cmkernel/blob/androidmsm-2.6.37/Documentation/cpufreq/governors.txt

Máte k tomu co říct. Napište